Для мене бренд-менеджер — це людина, відповідальна за створення та адаптацію стратегії. Вона розуміє, що потрібно зробити для втілення стратегії в реальність. Найяскравішим кейсом моєї роботи став запуск нового аромату Idôle у серпні 2019 року.
Наприклад, бренд-менеджер постійно залучається до розробки креативних ідей та презентацій. Чим вони зрозуміліші візуально — тим більше шансів, що задум зрозуміють і реалізують правильно. Студенти університету можуть отримати досвід маркетингу брендів, працюючи амбасадором бренду або амбасадором у кампусі, які є підробітками, організованими брендами для студентів. Оскільки відділ маркетингу кожної компанії структурований по-різному, обов’язки бренд-менеджера можуть відрізнятися від однієї компанії до іншої. Як результат, ось зразок опису посади, який ви можете використати, щоб допомогти вам із працевлаштуванням або підготуватися до співбесіди.
Бренд-менеджери також можуть працювати в маркетинговому агентстві, де вони можуть відповідати за різноманітні бренди для різних клієнтів. Бренд-менеджери також відповідають за те, щоб брендинг реклами та кампаній був послідовним. Завдання бренд-менеджера — допомогти компанії розробити стратегію бренду. Бренд-менеджери відповідають за брендинг, канали комунікації, розробку продуктів, просування в Інтернеті та офлайн, а також дослідження ринку.
У відомому кейсі British Petroleum довелося вживати заходів після екологічної катастрофи з вини компанії. Щоб нівелювати негатив в асоціаціях із брендом, вирішили змінити позиціонування, айдентику та назву — на Beyond Petroleum (перекладається як «Поза нафтою»). Це підкреслило новий вектор — екологічність, турботу про навколишнє середовище та інвестиції в альтернативну енергетику. Залежно від профілю компанії, один із цих напрямків може домінувати.
Наприклад, бренд-менеджери у департаменті маркетингових комунікацій «Київстар» більше концентруються саме на креативних завданнях. Вона визначає або наслідує (якщо це міжнародний бренд, і стратегія існує на глобальному ринку) меті, приймає рішення про продукт/сервіс та його вартість відповідно до реалій ринку. Клієнти очікують, https://wizardsdev.com/ що бренд буде впізнаваним, актуальним і захоплюючим, тому бренд-менеджери наполегливо працюють, щоб зберегти його таким. Бренд-менеджери розробляють стратегії просування та зміни брендів. Бренд-менеджер завжди повинен пам’ятати, що він — адвокат бренду. Його завдання — робити все максимально круто, корисно й вигідно для бренду.
І щоб надалі бренд виконував свою головну функцію — закохував людей і пропонував їм спробувати продукти, які він представляє. Від цього фахівця вимагається й стратегічна діяльність, і організаційно-прикладна. Ця спеціальна програма, зосереджена на маркетингових дослідженнях і управлінні брендом, розроблена для працюючих професіоналів, щоб орієнтуватися у своїх маркетингових планах. Три представлені курси не лише знайомлять із фундаментальними концепціями маркетингу, а й пропонують методології розробки, впровадження та інтерпретації проектів кількісного дослідження ринку.
Пройшла шлях від стажера відділу маркетингу до Group Brand Manager. Наприклад, коли в Україні розпочалася повномасштабна війна, акценти у комунікаціях брендів трансформувалися. Фокус змістився на благодійність, пріоритет соціальної користі над прибутком. Бізнеси стали створювати продукти, які передусім підтримують суспільство, а не вигідні з фінансової точки зору.
Наприклад, я — магістр міжнародної економіки, вивчала маркетинг в університеті. Національна баскетбольна асоціація визначилася з новими членами галереї, що увіковічнює найкращі моменти гри та найбільш яскравих баскетболістів. Новачками Залу слави баскетболу цьогоріч стали понад десяток зірок. Навчання націлене на те, щоб Ви змогли без труднощів вивчити, як проводити різні PR-кампанії, презентації, прес-конференції тощо. Що глибший ресерч — то ефективнішою надалі буде ваша робота.
Тобто бренд один, але для локальних ринків асортимент продукції адаптується з огляду на переваги місцевої аудиторії. На мою думку, ключові навички, якими повинен володіти бренд-менеджер, — це величезна скрупульозність та увага до бренду, яким він управляє. Адже цілісність роботи відповідає за результативність, особливо якщо ми говоримо про сприйняття бренду споживачем. Тому бренд-менеджер повинен бути достатньо уважним щодо всього, що відбувається з його брендом. Він повинен завжди оцінювати всі можливі внутрішні та зовнішні чинники, що можуть впливати на бренд. Хороший бренд-менеджер придумає нові ідеї та стратегії, які допоможуть вашій компанії виділитися.
Випускники та ті, хто кинув школу, можуть продовжити кар’єру в маркетингу брендів. Випускники можуть шукати роботу помічниками бренд-менеджерів або спеціалізуватися на маркетингу брендів у рамках більшої програми випускників з маркетингу. Стажування з маркетингу може допомогти випускникам шкіл спеціалізуватися на маркетингу брендів. Бренд-менеджери, як правило, відповідають за команду, яка підтримує їхні зусилля та звітує перед високопоставленим персоналом організації з маркетингу. Я раджу на початку роботи закохатися в бренд, а надалі закохувати в нього інших. І звичайно, пам’ятати, що кожна дія від імені бренду відображається на тому, як його його сприймає споживач.
Повірите, що потрапити на популярне ранкове шоу Америки зі своїм продуктом безкоштовно — реально. Бренд-менеджер – це людина, що повністю відповідає за життєдіяльність та стратегію розвитку вакансії marketing manager бренду. Для посади бренд-менеджера зазвичай потрібна ступінь бакалавра, і рекрутери можуть віддати перевагу випускникам із досвідом маркетингу, бізнес-досліджень або бухгалтерського обліку.
Бренд-менеджер відповідає за комунікації, тому що комунікації — це інструмент популяризації бренду. Адже зовнішня картинка, яку для нього створюють, повинна відповідати продукту, який “загорнуто” всередину. Можна розвивати бренд лише за рахунок досвіду та професійних навичок. Але все-таки бренд-менеджер створює насамперед емоційні зв’язки із продуктом. Щирий відгук цільової аудиторії неможливо згенерувати, якщо сам його не відчуваєш.
Робота розпочинається приблизно за півтора року до появи новинки на полицях. На цьому етапі ми зазвичай маємо дуже обмежену інформацію про продукт. Я прогнозую, яку кількість товару ми можемо продати, й одразу продумую підтримку, щоб замовити супутні товари. Наприклад, для лонч-івенту, PR-розсилки, акцій у торговельних мережах, спреїнгів у ТРЦ тощо. Відтак починається розрахунок бюджету підтримки, основною частиною якого є медіабюджет.